#54 Rein Luik “Rallimaailma kuulsused”

#54 Rein Luik “Rallimaailma kuulsused”

Rein Luik "Rallimaailma kuulsused"

Rein Luik “Rallimaailma kuulsused : sõitjad, skandaalid, autod, sündmused, rallid, avariid, faktid” (Varrak, 2009)

Miks ma varem ei teadnud, et selline raamat on olemas? Samas — kust ma oleks pidanudki teadma, kui seda isegi Goodreadsis polnud, olgugi et see ilmus juba 11 aastat tagasi. 

Autor Rein Luik Annab raamatus hea ülevaate autoralli ajaloost, jutustades lugusid autoralli maailmameistritest, kuulsatest ägedatest rallimaailma muutnud ja mõjutanud autodest, kuulsamatest ja omanäolisematest rallidest, tuntud tiimijuhtidest ja teistest tuntud sõitjatest, kes maailmameistritiitlit küll ei pälvinud, aga läksid ajalukku ühe või teise põneva seiga, värvika karjääriga. Vahele pikituna hulganisti põnevad fakte, skandaale, sündmuseid, avariisid ja muud. Ma kohe teadlikult ei hakka siin midagi spoilima, sest seal oli tõesti toredaid fakte, mida Peab oma silmaga lugema!

See on väga tänuväärt raamat, mis peaks igale rallihuvilisele kohustuslik kirjandus olema. Eriti minusugustele pigem noortele, kes rallit küll nuusutanud juba aegadest, mil Markko Märtin sõitis, aga siis ei osanud nii sügavat huvi tunda ja eks infovoog polnud ju ka see mis täna. 

See ei tekitanud minus päris mega vau-efekti, aga oli tõesti väga põnevaid lugusid ja skandaale, millest ma kuulnud polnud (aga eks millest omal ajal meedia kindlasti suuresti kirjutas). Vahepeal läks minu jaoks mõneti liiga tehniliseks, aga see pole kindlasti autori ega raamatu probleem. Üldiselt pani kaasa mõtlema ja rohkem internetiavarustest juurde uurima.  

Ja ausalt — I swear, et sellel raamatul on reaalselt mootoriõli lõhn! Mulle küll tundub, et seda pole Tallinna Keskraamatukogust kuigi palju laenutatud (liiga ilusad sirged voltimata lehed). 

Ehk et soovitan tõesti soojalt kõigile, kes vähegi rallimaailma huvi ja kirge tunnevad. Jään kindlasti raamatule järge ootama, aga seda ilmselt siis, kui meie praegune kangelane Ott Tänak on karjääri lõpetanud. Praegu see põnev etapp veel ju kestab. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *