Raamatujutud

Heelia Sillamaa „Ammuu“

Mõtlesin pikalt, mida kirjutada raamatu kohta, mida kõik juba niikuinii teavad (ja lugeda tahavad)? Minu eesmärk pole kunagi olnud olla hästi asjatundlik kirjanduskriitik, vaid lihtsalt inimlikult muljetada ja soovitada loetut. Siis aga tabasin end healt mõttelt – just inimlik soovitus!

Raamatuaasta 2020 kokkuvõte

Mul on üks vana võlg tasuda. Eelmine aasta samaks ajaks olin maa lugenud 40 raamatut (täna samal ajal on skoor 11). 40, seda ikka on… natuke? Kokku lugesin 2020. aastal 73 raamatut, mis teeb keskmiselt 6,1 raamatut kuus. Mu eesmärk oli lugeda vähemalt 5 raamatut kuus ja enamik aastast see ka õnnestus. Kõige vähem lugesin…
Read more

Tekstivõluri november 2020 kuu kokkuvõte

November 2020 – kuu kokkuvõte

Üle pika aja üks kuu kokkuvõtete postitus – vau-vau! Alustasin seda tegelikult Instagrami postitusena, aga kirjutades sain aru, et mõtteid on väga palju.

Mademoiselle Coco ja armastuse parfüüm

#67 Michelle Marly „Mademoiselle Coco ja armastuse parfüüm“

Seesuguste Suurte Raamatutega on alati veidi see hirm, et kas see siis päriselt ka nii hea on. Või et kas see suudab kuidagi mind ka puudutada?

#63 Rein Sikk „Ajalehe anatoomia“

Taaskord saan alustada arvustust sõnadega „oh kuidas ma ei jõua ära imestada, kuidas see raamat mu riiulis aastaid seisnud on.“

Vladimir Nabokov "Lolita"

#60 Vladimir Nabokov „Lolita“

Oh kuidas ma ka ei püüaks, ei jõua ma ära imestada, et ma seda veel lugenud polnud.

Alexandra Heminsley “Kuidas minust sai jooksja”

#55 Alexandra Heminsley “Kuidas minust sai jooksja”

Nonii, seekord oleks ma nagu päris hea maratoni jooksnud. See raamat on väga hästi kirjutatud ja ma soovitan seda kõigile, kes ise ka jooksmise vastu huvi tunnevad, sellega kas alles alustavad või juba kogenud jooksjad on. Sõnaga – kõigile jooksjatele.

Rein Luik "Rallimaailma kuulsused"

#54 Rein Luik “Rallimaailma kuulsused”

Miks ma varem ei teadnud, et selline raamat on olemas? Samas — kust ma oleks pidanudki teadma, kui seda isegi Goodreadsis polnud, olgugi et see ilmus juba 11 aastat tagasi.

Suvelugemine, juuli 2020 loetud raamatud

Suvelugemine: juuli 2020 – kuu kokkuvõte

Juuli oli väga mõnus lugemiskuu. Seda päris mitmel põhjusel. Esiteks see, et sündis uus rekord – 11 raamatut kuus. Ja ühtlasi kuu 10. raamatuga jõudsin aasta 50. raamatu tähiseni.

#50 David Levithan „Armastuse sõnaraamat“

Põnev, kuidas mõned raamatud rändavad. Pärast oma nappi arvustust käesolevale Goodreadsis – „Nii ilus, nii aus, samas lihtne. Nii teistsugune — nii põnevas vormis romaan.“